вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone sztachety drewniane błyskawicznie się dewastują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba rozpocząć od należytego oraz starannego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego zależy rezultat finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do osłony oraz ozdoby płotów z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak konserwujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić następne preparaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów rodzaj ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий